İstiridye Mantarının Saglıgımıza Faydaları
23 Ekim 2016
Kompost
23 Ekim 2016
Hepsini Göster

İstiridye Mantarı Alım ve Satım

istiridye mantarı toptan alım satım

istiridye mantarı satışı

İSTİRİDYE MANTARI ALIM-SATIM VE FİYATLARI

İstiridye mantarının pazarlanması

     Türkiye geneline istiridye mantarı satışı yapan firmamız günlük 5 – 6 ton istiridye  mantarı talebi almakta ve tüm talebe cevap verememektedir.Firmamız gelen talepleri karşılayabilmek amacıyla yeni yatırımlar yaparak ve yatırımcıları yönlendirerek sektörün büyümesini sağlamaktadır.
     Mantar alımı veya satımı konularında şirketimizden;  kompost tedarik eden, danışmanlık hizmeti alan  üreticilere gerekli desteği sağlamaktadır. Üretilen istiridye  mantarlarını firmamız tarafından değerlendirerek belirli bir alt limit olup üst limit  olmaksızın  alımını gerçekleştirmektedir.
İstiridye  Mantarı Nasıl ve Nereye Pazarlanır ?
     İstiridye  Mantarını pazarlamak  zor bir iş değildir. Bir çok ürünün aksine  mantar sektöründe rakip kavramı pek yoktur. İhtiyacın hızla artması ve mantar tüketiminin geçmiş yıllara göre sürekli yükselen bir grafik içinde olması hemen her gün bir çok girişimciyi bu alana sürüklemektedir. Az maliyetle para kazanmaya başlanılabilmesi de bu işi cazip hale getirmektedir.
        Pizza üretiminden yemek ve catering ( yemek üretici ) şirketlerine, restaurantlar’dan semt pazarlarına, gross marketlerden mahalle manavlarına, konserveci ve salamuracılardan sebze hallerine kadar daha sayamadığımız bir çok gıda sektörüne satışı vardır. Sürekli tüketimin artmasından dolayı kimse mantar satıcısını geri çevirmez. Mantar üretiminde ve pazarlamasında zamanın büyük önemli vardır. Bugün 1 ton günlük mantar alan bir şirket 1 hafta sonra alımı 2 katına çıkarabilir. Bu sektörde pazarlamacı ve aracı şirketlerin giderek artması üretimcinin yüzünü güldürmektedir.
     Mantar üretimine başlanması ile sektöre girilmiş olur. Bir kaç foruma telefon ve iletişim bilgileri eklenerek sektörden bir çok telefonlar alınmaya başlanır. Dağıtım ve pazarlama şirketlerinin en büyük sıkıntısı zamana karşı yarışıldığından daha çok mantar üretimcisini bünyelerine katabilmesidir. Böylelikle her gün ve her zaman istediği kadar mantar alımı yapmak isterler. Üretimciden tedarik ettiği mantarın sürekli artması kendi pazar paylarının da artması anlamına gelmektedir.
  İstiridye Mantarı alıcıları  satıcıları toptan mantar satışı 
         Mantar alımı veya satımı konularında şirketimiz; bizden kompost tedarik eden, danışmanlık hizmeti alan veya proje teslim üretime başlayan tüm üreticilere gerekli desteği sağlamaktadır. Üretilen mantarları şirket bünyemizde değerlendirerek kg bakılmaksızın limitsiz  alımını gerçekleştirmekteyiz. Türkiye geneli mantar satışı yapan şirketimiz sadece İstanbul’dan günlük 2 – 3 ton istiridye mantarı talebi almakta Ankara,İzmir, Adana, Kayseri ve Konya gibi illerimizin taleplerine  cevap verememektedir.
Biz HAYGER olarak  Büyüyen istiridye mantarı pazarı içinde yeni üreticilerimiz ve girişimcilerimizi teşvik etmeye devam  etmekteyiz.