Sıkça Sorulan Sorular

1İstiridye Mantarı Zehirlimidir?
Kültürü yapılan sayılı mantar türlerindendir istiridye mantarı.kavak mantarı kayın mantarı gibi isimlerle bilinen mantarımız kültür ortamında yetiştirilmektedir.Doğadan toplama yada tarım bakanlığı izinleri olmayan herhangi bir mantar türünü yemenizi tavsiye etmeyiz..
2Mantar üretirken sağlığımızdan olmayalım
İSTİRİDYE MANTARI ÜRETİCİLİĞİNDE SPORLARA DİKKAT!!! İstiridye mantarı üretiminin spor kaynaklı sağlık açısından üretim personelinin solunum yolu ile ilgili solunum sorunları yaşamaktadır.üretim personelinin bu konuda daha dikkatli olmasını önemle ve ısrarla tavsiye etmekteyiz.
3Raf Ömrü
İstiridye mantarının dayanıklılık süresi veya raf ömrü hem üreticiler hemde tüketiciler için önemlidir. İstiridye mantarının dayanma süresi +1-4 ℃ soğutmayla mantarın fizyolojik özellikleri durdurlarak 10 gün'e kadar raf ömrü uzatılabilmektedir.
4Atik İstiridye Mantari Kompostumuzun Tarimsal Yararlari Nelerdir
90 Gün sonunda mantar üretimi yapamaz hale gelen kompost atık hale gelir. Atık kompost üretim odamaızdan çıkarılır. Atık kompost %92 organik olması sebebi ile bitki gübresi olarak kullanılabilir. Bunun kompostu parçalayıcıdan geçirmek ya da 1 yıl süre ile boş bir alanda bekletmek yeterlidir.

Soru ve önerileriniz için